Γ’ Εθνική: Ηττα με κάτω τα χέρια ο Διαγόρας, «Χ» στο Αίγιο

Στο Αίγιο ο Παναιγιάλειος έμεινε στο 1-1 με τον Αχέροντα Καναλακίου σε ένα ματς που ήταν πολύ καλό στο β’ ημίχρονο

Διαγόρας

Δεν μπόρεσε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων ο Διαγόρας και γνώρισε τη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής από τον Αίαντα στη Γαστούνη με 2-0. Η ομάδα των Βραχνεΐκων δεν ήταν καλή και παρότι και ο αντίπαλος ήταν μετρίων δυνατοτήτων, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα. Στο 39′ ο Φονσέκα έκανε το 1-0 και στο 57΄ ο Σταθάτος έγραψε τον επίλογο.

Στο Αίγιο ο Παναιγιάλειος έμεινε στο 1-1 με τον Αχέροντα Καναλακίου σε ένα ματς που ήταν πολύ καλό στο β’ ημίχρονο. Στο 53′ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι και στο 61′ ισοφάρισε ο Βλαχόπουλος για τον Παναιγιάλειο. Πολύ καλός ο Αχέρων, ήταν απειλητικός στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα. Στα άλλα παιχνίδια του 4ου Ομίλου:

Παναγρινιακος – Εθνικός Σκουλ. 1-0: 14′ Μήλιος

Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός 1-1: 56′ Σιμόνι – 11′ πέναλτι Μαχαίρας

Διαβολίτσι – Αμβρακικός 6-1: 6′ 51′ Ηλιόπουλος, 48′ Στραβάκος, 64′ Πάγια, 81′ Πιτσιλής, 89′ Βλάχος – 9′ Σπανός