«Χρυσός» ο Μπαρδάκης της Ολυμπιάδας στα Τρίκαλα
![«Χρυσός» ο Μπαρδάκης της Ολυμπιάδας στα Τρίκαλα Ολυμπιάδας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/07/vardakis-olimpiada-873x432.avif)
Συνεχίζονται η κατάκτηση μεταλλίων από τους πατρινούς που συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 που διεξάγεται στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων «Χρήστος Παπανικολάου-Σοφία Σακοράφα».
Μετά την Βαλαχά και τον Γεωργίου, στα 10.000 μ. βάδην αγοριών νικητής ήταν ο Ελισσαίος Μπαρδάκης της Ολυμπιάδας με χρόνο 45.34.38, επίδοση που αποτελεί νέο ατομικό ρεκόρ για τον αθλητή.
Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Παναγιώτης Σάλτης (Φωκιανός Καρδίτσας) σε 48.19.30 και στην τρίτη ο Νίκος Μάρτος (Βικέλας Βέροιας) σε 51.56.92.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News