Φιλικό “Χ” και μια ήττα οι γυναίκες της Παναχαϊκής στην Καλαμάτα

Παναχαϊκής

Μια ήττα και μια …ισοπαλία ήταν ο απολογισμός της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της Παναχαϊκής στα δύο φιλικά που έδωσε στην Καλαμάτα με αντίπαλο τον Μεσσηνιακό, ωστόσο να σημειωθεί ότι πήγε με απουσίες.

Η πατρινή ομάδα ηττήθηκε με 3-1 σετ στο πρώτο φιλικό και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έγινε χθες ήρθε ισόπαλη 2-2, καθώς δεν παίχθηκε άλλο σετ λόγω έλλειψης χρόνου.

Ο τεχνικός Αρης Αγγελόπουλος χρησιμοποίησε και στα δυο φιλικά τις εξής: Φρόντζου, Μάταλα, Παπαϊωάννου Αρβανιτόπουλου, Κατσιμίχα, Πέτση, Χρυσανθακοπούλου, Κασπίρη, Τσακούμη. Μοτσση και Σπυροπούλου, Πατακοπούλου,

Μετά το τέλος, ο τεχνικός της ΠΓΕ, Αρης Αγγελόπουλος, τόνισε: «Ηταν δυο ακόμα φιλικά παιχνίδια σε περίοδο προετοιμασίας. Είδαμε κάποια στοιχεία που θέλαμε, θετικά και αρνητικά και ξέρουμε τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε. Πλέον κοιτάζουμε το πρωτάθλημα, όπου μας περιμένει ένας μαραθώνιος αγώνων».