Ο ΝΟΠ έπαθε μπλακ άουτ στο τέλος και έχασε στην Λάρισα

ΝΟΠ

Μπλακ-άουτ στην τελευταία περίοδο υπέστη η ομάδα πόλο του ΝΟΠ η οποία έχασε εκτός έδρας με 12-11από την Λάρισα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής και γνώρισε την τρίτη φετινή ήττα και μάλιστα από μια ομάδα με ίδιους στόχους.

Η πατρινή ομάδα ήταν μπροστά με 9-7, αλλά στο τέλος αντιμετώπισε προβλήματα στην άμυνα και με γκολ που δέχθηκε στα 20 δευτερά πριν το τέλος από πέναλτι του Ιάπωνα Αντάτσι γνώρισε την ήττα και παραμένει χωρίς νίκη στον Ομιλο της.

Στο αγωνιστικό μέρος,  με όπλο την άμυνα, η ομάδα του ΝΟΠ μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 2-1 και 3-1 που ηταν και το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο 8λεπτο δεν άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης, η πατρινή ομάδα κατάφερε με τον Μέσκχι να βρίσκει λύσεις στην επίθεση και την ίδια ώρα κρατούσε μακριά τους γηπεδούχους με το σκορ να είναι 5-3 και 7-4 που ηταν και σκορ ημιχρόνιου.

Όπως ηταν φυσικό, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο και με καλή άμυνα μείωσαν σε 7-8, όμως μέχρι εκεί με τον ΝΟΠ να πετυχαίνει γκολ και να κάνει το 7-9 που ηταν σκορ τρίτου 8λεπτου.

Στο 4ο 8λεπτο έγινε ντέρμπι, η Πατρινή ομάδα προηγήθηκε με 10-8, ο ΝΟ Λάρισας μείωσε σε 10-9 και με γκολ του Αντάτσι, ισοφάρισε σε 10-10, 3.,5 λεπτά πριν το τέλος.

Η Λάρισα κατάφερε να προηγηθεί με 11-10, ο ΝΟΠ ισοφάρισε σε 11-11 με τον Μέσκι να ευστοχεί σε πέναλτι, όμως στην επόμενη φάση ο Ιάπωνας Αντάτσι με δικό του χτύπημα πέναλτι έκανε το τελικό 12-11.

Τα 8λεπτα: 1-3,4-7, 7-9, 12-11.

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Καβουσανός, Αγγελόπουλος 2, Κανελλόπουλος 1. Μέσκι 4, Μπεριστιάνος 2, Βικάτος 2.