Ο Προμηθέας 2014 έχασε τα… Ιλίσια πεδία μετά από δυο παρατάσεις!

Ο Προμηθέας 2014 έφτασε μια ανάσα από ένα σπουδαίο διπλό στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηλυσιακό, όμως έχασε στις λεπτομέρειες.

Προμηθέας 2014 Ο Προμηθέας 2014 (στη φωτογραφία ο Γιάννης Ελευθεριάδης) δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ηλυσιακό

Τι παιχνίδι κι αυτό! Δυστυχώς, όμως, για τον Προμηθέα 2014 δεν τα κατάφερε στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ηλυσιακό, καθώς ηττήθηκε μετά από δυο παρατάσεις με το σκορ ΝΒΑ… 122-121!

«Δεν παίξαμε περιφερειακή άμυνα στο α΄ ημίχρονο!», έλεγε και ξαναέλεγε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής του Προμηθέα 2014 Γιάννης Ελευθεριάδης, ο οποίος δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευσή του. «Τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο β΄ ημίχρονο. Δυστυχώς, ο αγώνας κρίθηκε στο τέλος στις λεπτομέρειες, σε ένα σουτ και σε ένα ριμπάουντ…», πρόσθεσε ο έμπειρος τεχνικός.

Προμηθέας 2014

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.-Καλογερόπουλος-Δημουλάς. Τα 10λεπτα: 29-19, 54-41 (ημ.), 77-72, 98-98 (κ.α.), 112-112 (α΄ παρ.), 122-121 (β΄ παρ.).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ασημακόπουλος): Φώτσης 28 (6), Μπέμπης 20 (6), Θεοδωρίτσης 8 (2), Γεωργοπαπαδάκος 24 (4), Τσατάς 15 (3), Αμβράζης 11, Βερτζάγιας 5 (1), Αρσενικός 5, Μηλαθιανάκης 4, Νικολαϊδης 2, Πούλης.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Ελευθεριάδης): Ιλιτς 30 (2). Μακαριάδης 10 (2), Σοϊλεμετζίδης 15 (5), Λάκοβ 22, Καλλιακούδας 9 (1), Καλημέρης 17, Σκληρός 10, Χριστόπουλος 2, Χρονόπουλος 6 (1), Τσίπας.