Πάτρα: Έφυγε από κορονοϊό ο ιερέας Ιωάννης Δημητρόπουλος
Δεν μπόρεσε να κρατηθεί στη ζωή ο αγαπητός ιερέας
![Πάτρα: Έφυγε από κορονοϊό ο ιερέας Ιωάννης Δημητρόπουλος Κορονοϊό](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/12/received_2847596578870826.jpeg)
Λίγες εβδομάδες μετά τον θάνατο του πατέρα του Βασίλη Δημητρόπουλου, ιερέα στην Παναγία Αλεξιώτισσα από κορονοϊό, έφυγε σήμερα τα ξημερώματα από την ζωή και ο π. Ιωάννης Δημητρόπουλος, ο γιος του.
Ο π. Ιωάννης νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο Αγιος Ανδρέας εδώ και πολλές ημέρες. Η κατάστασή του είχε θεωρηθεί από την αρχή πολύ σοβαρή και τελικά δεν τα κατάφερε.
Το περιστατικό έχει συγκλονίζει τον κόσμο της εκκλησίας και όχι μόνο, αφού ο π. Ιωάννης που λειτουργούσε στα Κρύα Ιτεών ήταν ιδιαίτερα αγαπητός
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News