Πάτρα: Η Δημοτική Αρχή στη συγκέντρωση για την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας
Η Δημοτική Αρχή της Πάτρας, θα συμμετάσχει σήμερα στην συγκέντρωση για την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας που θα πραγματοποιηθεί έξω από το Εργατικό Κέντρο στις 7 μ.μ.
![Πάτρα: Η Δημοτική Αρχή στη συγκέντρωση για την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας Δημοτική](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/dimos-patra-873x432.jpg)
Η Δημοτική Αρχή, τιμώντας τους πολύχρονους αγώνες των γυναικών για τα δικαιώματά τους στην εργασία και την ισότιμη θέση τους στην κοινωνία, θα συμμετέχει, σήμερα, Τρίτη 8 Μάρτη στις 7 μ.μ. έξω από το Εργατικό Κέντρο Πάτρας, στη συγκέντρωση που διοργανώνουν ο Σύλλογος Δημοκρατικών Γυναικών Πάτρας και το Εργατικό Κέντρο με σύνθημα: «Εκμετάλλευση, πόλεμοι και βία, ασπίδα προστασίας η πάλη για τη χειραφέτηση και γυναικεία ισοτιμία».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News