Πάτρα: Εκδήλωση μνήμης στην Αλεξιώτισσα για τον π. Γεώργιο που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους
Στην εκδήλωση, την Δημοτική Αρχή εκπροσώπησε η Αντιδήμαρχος, Αναστασία Τογιοπούλου, η οποία κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο που βρίσκεται στο προαύλιο του Ιερού Ναού.
Όπως κάθε χρόνο, πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί, στον Ι.Ν. Παναγίας Αλεξιώτισσας, εκδήλωση τιμής, στη μνήμη του παπά Γιώργη, που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους, την Κυριακή των Βαΐων, 3 Απριλίου του 1821.
Στην εκδήλωση, την Δημοτική Αρχή εκπροσώπησε η Αντιδήμαρχος, Αναστασία Τογιοπούλου, η οποία κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο που βρίσκεται στο προαύλιο του Ιερού Ναού.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News