Πανηγυρίζει την άνοδο στην Β’ Κατηγορία ο ΑΟ Τριταίας

Επικράτησε με ανατροπή της ΑΕ Αρόης με 2-1 και τσέκαρε το εισιτήριο ανόδου – Φωνάζουν για το πέναλτι οι ηττημένοι

στην

Ο ΑΟ Τριταίας εξασφάλισε χθες την άνοδο του στην Β’ Κατηγορία, μετά την μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή απέναντι στην ΑΕ Αρόης στο κατάμεστο Α. Κάνιστρας.

Στο 25′ λεπτό οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Θεοδωρόπουλο, αλλά ο Νικόλας στο 36′ λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα για την ομάδα του Βασίλη Μαρκάτου.

Ενα πέναλτι του Μπαλαλά στο 76′ λεπτό (που αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι) ήταν αυτό που έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα της Τριταίας, η οποία ανεβαίνει στην Β’ Κατηγορία και ακολουθεί τα Ροϊτικα και τον Παναχαϊκό.

Ο ΑΟ Τριταίας να σημειώσουμε ότι αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Νταφογιάννη.