Mε το δεξί ο ΠΟΚ στο Champions League Κωφών

Επικράτησε της Αγγλικής Ουάσινγκτον με 2-0 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου και έκανε το πρώτο βήμα

ο
Με τον αέρα της καλύτερης ομάδας, ο ΠΟΚ επικράτησε με 2-0 της αγγλικής Washington DFC στο γήπεδο Πανεπιστημίου και μπήκε με το δεξί στο Champions League που ξεκίνησε χθες στην Πάτρα.
Η ελληνική ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, είχε συντριπτική κατοχή μπάλας και μεγάλες ευκαιρίες πριν πετύχει το γκολ.
Στο 9′ ο Ιωαννίδης πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα, αλλά στο πλασέ του η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
Τεράστια ευκαιρία στο 11′ με τον Grippo, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί!
Στο 30′ ο Neverland κέρδισε πέναλτι και ο Cigna ευστόχησε για το 1-0 με τον διαιτητή Φωκά να σφυρίζει αμέσως τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο παρέμεινε η ίδια εικόνα και στο 39′ ο Σκέμπι έφυγε μόνος του, πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Καλή η διαιτησία του Φωκά (Παυλόπουλος – Αβραμοπούλου).