Η Γεωργία Χριστοδούλου της ΕΑΠ έκανε «ματ» στη Ρουμανία
Η Γεωργία Χριστοδούλου της ΕΑΠ πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα σκάκι στη Ρουμανία, αποκαλύπτοντας για μια ακόμη φορά το ταλέντο της.
![Η Γεωργία Χριστοδούλου της ΕΑΠ έκανε «ματ» στη Ρουμανία ΕΑΠ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/09/305884977_10228044905729284_6221088269844928496_n-e1662533799326-633x432.jpg)
Τεράστια επιτυχία χθες για την αθλήτρια της Ενωσης Αθλοπαιδιών Πάτρας Γεωργία Χριστοδούλου!
Η νεαρή σκακίστρια που συμμετέχει στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα σκάκι στις κατηγορίες U14, U16 και U18 κέρδισε το Νο 4 της παγκόσμιας κατάταξης Αναστασία Κιρτάτζε με ELO 1922 στην κατηγορία Under 14-Κορίτσια.
Το γεγονός συνιστά μεγάλη επιτυχία και φανερώνει την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στην ΕΑΠ.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News