Πατρινές παρουσίες στο «Υπό Διαπραγμάτευση» art project
To art project θα βρίσκεται έως τις 30 Οκτώβρη στο Ρομάντσο.
![Πατρινές παρουσίες στο «Υπό Διαπραγμάτευση» art project Υπό Διαπραγμάτευση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/img-6029-873x432.jpg)
Στο opening του art project “Υπό Διαπραγμάτευση”, που επιμελούνται η Σοφία Δαλαμάγκα και η πατρινή Λιάνα Ζωζά, βρέθηκαν γνωστές παρουσίες από την αχαϊκή πρωτεύουσα το Σάββατο 22 Οκτώβρη.
Η ιδέα του συλλογικού αυτού εγχειρήματος γεννήθηκε από την Σοφία Δαλαμάγκα τον Ιανουάριο του 2020, θέλοντας να ξεκινήσει μια «συζήτηση» σχετικά με το πόσο ορατή είναι η γυναίκα φωτογράφος στον Ελλαδικό χώρο.
Ακολούθησε η πανδημία και στην πορεία η συνάντηση με την Λιάνα Ζωζά στον ρόλο της συν-επιμελήτριας, που υπήρξε δημιουργική για την συνέχιση και υλοποίηση του project, σε μια εποχή που τα πάντα βρίσκονται υπό διαπραγμάτευση.
To art project θα βρίσκεται έως τις 30 Οκτώβρη στο Ρομάντσο.
![Πατρινές παρουσίες στο «Υπό Διαπραγμάτευση» art project Υπό Διαπραγμάτευση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/img-6032-1024x767.jpg)
Χρύσα Σουγιούλ, Σοφία Δαλαμάγκα, Λιάνα Ζωζά, Γιάννης Σπανούδης
![Πατρινές παρουσίες στο «Υπό Διαπραγμάτευση» art project Υπό Διαπραγμάτευση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/img-6029-1024x768.jpg)
Σοφία Δαλαμάγκα, Λιάνα Ζώζα, Βιργινία Φιλιππούση
![Πατρινές παρουσίες στο «Υπό Διαπραγμάτευση» art project Υπό Διαπραγμάτευση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/img-6030-789x1024.jpg)
Λιάνα Ζωζά, Τίτα Μπονάτσου, Σοφία Δαλαμάγκα
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News