Πάτρα – Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» – ΦΩΤΟ
Η μικρού μήκους ταινία γυρίστηκε σε σενάριο – σκηνοθεσία της Ελένης Βασιλοπούλου και φωτογραφία – μοντάζ του Χρήστου Κεϊμαλή και δημιουργήθηκε με στόχο να ευαισθητοποιηθεί το κοινό είτε πάσχει από διαβήτη είτε όχι και να ενημερωθεί μέσω του πρωτότυπου αυτού εγχειρήματος.
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/tainia-diavitis-642x432.jpg)
Ο Σύλλογος Ατόμων με Σακχαρώδη Διαβήτη Πάτρας «Ζωή Γλυκιά», διοργάνωσε την Κυριακή 13/11/2022, την προβολή ταινίας μικρού μήκους, με τίτλο: «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι», στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Διαβήτη.
Στην προβολή και την εκδήλωση που ακολούθησε, στον χώρο της Veso Mare, παρευρέθηκε και χαιρέτισε ο δήμαρχος Πατρέων, Κώστας Πελετίδης. Επίσης, η αντιδήμαρχος Αναστασία Τογιοπούλου και η δημοτική σύμβουλος Ιουλία Συροκώστα – Σταθοπούλου.
Η μικρού μήκους ταινία γυρίστηκε σε σενάριο – σκηνοθεσία της Ελένης Βασιλοπούλου και φωτογραφία – μοντάζ του Χρήστου Κεϊμαλή και δημιουργήθηκε με στόχο να ευαισθητοποιηθεί το κοινό είτε πάσχει από διαβήτη είτε όχι και να ενημερωθεί μέσω του πρωτότυπου αυτού εγχειρήματος.
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/keimalis-xristos.jpg)
Στο κέντρο ο Χρήστος Κεϊμαλής
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/dsc-1949-1024x678.jpg)
Ελένη Βασιλοπούλου,Βασιλική Γούλα
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/1668385043300.jpg)
Ελένη Βασιλοπούλου,Αντώνης Χαροκόπος,Ιουλία Συροκώστα,Κώστας Πελετίδης
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/dsc-1599-1-1024x678.jpg)
Βασιλική Γούλα, Κώστας Πελετίδης
![Πάτρα - Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη: Φλας στην ταινία «Ζω χωρίς να σε φοβάμαι» - ΦΩΤΟ Διαβήτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/dsc-1862-1024x678.jpg)
Ελένη Βασιλοπούλου,Θέλια Κούφη,Βασιλική Γούλα
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News