Βόλος: Μέθυσε και ύστερα οδήγησε – Κατέληξε να «πέσει» πάνω σε… τοιχίο!
Συνελήφθη ένας 37χρονος στο Βόλο για οδήγηση υπό την επήρεια μέθης.
![Βόλος: Μέθυσε και ύστερα οδήγησε - Κατέληξε να «πέσει» πάνω σε... τοιχίο! Βόλος](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/06/syllipsi-xeiropedes-paranomoi-873x432.jpg)
Συνέλαβαν το πρωί της Τετάρτης αστυνομικοί της Τροχαίας Βόλου, έναν 37χρονο για οδήγηση υπό την επήρεια μέθης , ο οποίος ενώ είχε πιεί έπιασε τιμόνι και έριξε το αυτοκίνητο σε τοιχίο στη συνοικία Νέων Παγασών.
Ο άνδρας υποβλήθηκε σε αλκοτέστ και διαπιστώθηκε ότι το ποσοστό αλκοόλ στο αίμα του ήταν 1,81 mg/l εκπνεόμενου αέρα και 1,75 στη δεύτερη μέτρηση. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Βόλου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News