Δύο στα δύο για τις Μικτές της ΕΠΣ Αχαϊας
![Δύο στα δύο για τις Μικτές της ΕΠΣ Αχαϊας μικτές](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/02/mikti-k14-728x432.jpg)
Το «δύο στα δύο» έκαναν σήμερα οι μικτές ομάδες ποδόσφαιρου της ΕΠΣ Αχαΐας οι οποίες αγωνιστήκαν στο δημοτικό γήπεδο Κεφαλονιάς με τις αντίστοιχες μικτές ομάδες της ΕΠΣ Κεφαλαίας-Ιθάκης, για την 2η αγωνιστική του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Η Μικτή Κ14 επικράτησε εύκολα με 7-1 της αντίστοιχης μικτής και με τους τρεις βαθμούς έφτασε τους έξι.
Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε και η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Αχαΐας. Η ομάδα του Κώστα Σωτηρόπουλου κέρδισε εκτός έδρας, την αντίστοιχη της Κεφαλονιάς/Ιθάκης με 0-2 και έφτασε τους έξι βαθμούς.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News