Με δύο συμμετοχές ο ΑΣ Λέων στην Εθνική Ομάδα για το Πανευρωπαϊκό
Η αθλήτρια του ΑΣ Λέων, Παπαδοπούλου Μαρίνα στα -67kg ρίχνεται στη μάχη της διεκδίκησης της πρόκρισης για τα European Games (την Ολυμπιάδα της Ευρώπης) που θα διεξαχθούν στις 24 Ιουνίου
![Με δύο συμμετοχές ο ΑΣ Λέων στην Εθνική Ομάδα για το Πανευρωπαϊκό Λέων](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/04/image-6487327-873x432.jpg)
Ξεκίνησε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σούμο που διεξάγεται στο Kielce της Πολωνία.
Μετά τη διαδικασία της ζύγισης με επιτυχία, το Σάββατο το πρωί η αθλήτρια του ΑΣ Λέων, Παπαδοπούλου Μαρίνα στα -67kg ρίχνεται στη μάχη της διεκδίκησης της πρόκρισης για τα European Games (την Ολυμπιάδα της Ευρώπης) που θα διεξαχθούν στις 24 Ιουνίου. Συμμετέχουν αθλητές από πολλές χώρες όπως η Γερμανία, Ιταλία, Βουλγαρία, Ουκρανία, Πολωνία, Αζερμπαιτζάν, Αγγλία, Εσθονία, Γεωργία, Ουγγαρία, Νορβηγία και Ελλάδα. Την αποστολή της Εθνικής μας ομάδας την πλαισιώνουν ο Αλέξανδρος Ισμαήλ ο οποίος θα αγωνιστεί στα +115kg, ο πρόεδρος της ομοσπονδίας, Παπαδόπουλος Γρηγόρης και ο προπονητής του Αθλητικού Συλλόγου Λέων Σταυρόπουλος Γεώργιος.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News