Η Ενωση ανανέωσε με Ροκανά και Αργυρόπουλο
Η Αθλητική Ενωση Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ θα αγωνιστεί και τη νέα σεζόν στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ με τους Φίλιππο Ροκανά και Χρήστο Αργυρόπουλο.
![Η Ενωση ανανέωσε με Ροκανά και Αργυρόπουλο Ενωση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/1673803223085-873x432.jpg)
![Η Ενωση ανανέωσε με Ροκανά και Αργυρόπουλο Ενωση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/355131373-236599229130110-963760417600395900-n-300x300.jpg)
Ο γεννημένος την 24η Μαΐου 2003 στην Πάτρα, ύψους 1.99, παίκτης αγωνίζεται ως center και προέρχεται από την Ακαδημία του Έσπερου ΑΟΠΑ, μητρικού σωματείου της Ένωσης. Την περίοδο 2020-21 έπαιξε με την Απολλωνιάδα στην Α1 ΕΣΚΑ-Η, ενώ την επόμενη αγωνιστική σεζόν 2021-22 επέστρεψε στον Έσπερο ΑΟΠΑ, όπου κατέλαβε την 2η θέση στην Α1 ΕΣΚΑ-Η κερδίζοντας, παράλληλα, και την Άνοδο στη Γ΄ Εθνική.
Την φετινή αγωνιστική χρονιά 2022-23 αγωνίστηκε στην Ένωση, με την οποία κατέκτησε την 5η θέση στον Α΄ Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.
![Η Ενωση ανανέωσε με Ροκανά και Αργυρόπουλο Ενωση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/355680437-237139455742754-6186268393644557171-n-300x300.jpg)
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News