Πάτρα: Δεν θα εκτελούνται την Παρασκευή τα δωρέαν δρομολόγια από πάρκινγκ «Καλεντζώτης»
Εκτός λειτουργίας το λεωφορείο που εκτελεί τα δρομολόγια από και προς το δημοτικό πάρκινγκ «Γ. Καλεντζώτης», στην Ακτή Δυμαίων.
![Πάτρα: Δεν θα εκτελούνται την Παρασκευή τα δωρέαν δρομολόγια από πάρκινγκ «Καλεντζώτης» δρομολόγια](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/03/mini-bus-patra-873x432.webp)
Δεν θα εκτελούνται δρομολόγια του μίνι bus από και προς τον δημοτικό χώρο στάθμευσης, «Γ. Καλεντζώτης», καθώς και αυτόν στην Ακτή Δυμαίων (Νότιο Πάρκο), την Παρασκευή 22/03/2024, όπως ανακοινώθηκε από τον Δήμο Πατρέων.
«Θυμίζουμε, ότι το συγκεκριμένο λεωφορείο είναι το μοναδικό όχημα που διαθέτει ο Δήμος για να εξυπηρετεί, δωρεάν, όσους χρησιμοποιούν τα δημοτικά πάρκινγκ της Ακτής Δυμαίων. Ζητείται η κατανόηση των εξυπηρετούμενων δημοτών», αναφέρεται σε ανακοίνωση του Δήμου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News