Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός 3ος,

Πρωταθλητής

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την κατάκτηση του 4ου πρωταθλήματος της ιστορίας του, επικρατώντας του Αρη 2-1 στο Κλεάνθης Βικελίδης στο φινάλε των play-outs της Super League 1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ΠΑΟΚ ο Μπράντον Τόμας, ο οποίος έβαλε μπροστά τον «Δικέφαλο» του Βορρά στο 30′, με τον Μορόν να φέρνει ισορροπία στο 47′ ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Ο Τάισον «χτύπησε» και πάλι στο 62′ διαμορφώνονμτας το τελικό 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 78′ εξαιτίας αποβολής του Μιχαηλίδη.

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-2, ΕΧΑΝΕ 2-0

Στο ντέρμπι της 3ης θέσης και της Ευρώπης ο Ολυμπιακός επί της ουσίας ήταν ο …νικητής, παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό έληξε ισόπαλο 2-2. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 1-0 με πέναλτι του Μπακασέτα στο 5΄των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και έκαναν το 2-0 με γκολ του Μπερνάερ στο 59′. Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 65′ με τον Ποντένσε σε 2-1 και στο 81′ ο Γόβετιτς ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 89 αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Ποντένσε.
Η ΑΕΚ πέτυχε νίκη με 3-0, χωρίς αντίκρυγμα, επί της Λαμίας και τερμάτισε στη δεύτερη θέση. Σκόραραν οι Λιούμπισιτς 20′, Ζούμπερ 40′, Σιμάνσκι 93′.