Α’ Κατηγορία: «Χ» τα ντέρμπι, καβάλα στ’ άλογο η Αχαϊκή

Νίκη και Κεραυνός έμειναν στο 0-0, χωρίς να αλλάζει κάτι στη βαθμολογία του Γ’ Ομίλου

Α' Κατηγορία: «Χ» τα ντέρμπι, καβάλα στ' άλογο η Αχαϊκή

Ενταση σημειώθηκε μετά το τέλος του ντέρμπι του Α’ Ομίλου της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και τον Πανμοβριακό που έληξε ισόπαλο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και στο τέλος άναψαν τα αίματα. Κερδισμένη η Αχαϊκή που νίκησε εύκολα 4-0 τον Ικαρο Πετρωτού και έπιασε το Λιμνοχώρι στην πρώτη θέση.
Νίκη και Κεραυνός έμειναν στο 0-0, χωρίς να αλλάζει κάτι στη βαθμολογία του Γ’ Ομίλου, αφού και το παιχνίδι Αιγείρα/Ακράτα – Αετός έληξε ισόπαλο, πάλι με ένταση στο τέλος. Συνοπτικά:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Λιμνοχώρι – Πανμοβριακός 1-1: 15′ Τζίμας – 56’ Κοκκίνης. Κόκκινη: 58’ Γερασιμόπουλος.
Ικαρος Πετρωτού – Αχαϊκή 0-4: 16′ Σαν Φιλίππο, 22’ 29’ Μπουρλάκης, 44’ Μπίκος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος – Εθνικός/Πολύτεκνος 2-0: 68’ Μαργώνης, 80’ Παλούκης.
Πήγασος – ΑΠΟ Αρόη 3-1: 3′ Κυριακόπουλος, 30’ Αποσκίτης, 60’ Μπαρλάς – 43’ Μ. Δημόπουλος.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Αιγείρα/Ακράτα – Αετός Πατρών 2-2: 25’ Παναγιωτόπουλος, 93’ Ξύδης – 7′ Παπαδιονυσίου, 76’ Κλουκίνας.
Δαβουρλής – Καλάβρυτα 0-0α
Ανω Καστρίτσι – Αναγέννηση Ψαθοπύργου 1-2: 55’ Μπαλατής – 62’ Τελέγκος, 91’ πέναλτι Καλούδης.
Νίκη Προαστείου – Κεραυνός 0-0.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Αιγίου – Δρέπανο 2-1: 46’ 77’ πέναλτι Αϊντίνι – 16’ αυτογκόλ Τσέλιος.

Το αυριανό πρόγραμμα έχει ως εξής:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.00: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Αχαιός, Ταξιάρχης.
Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Δόξα Παραλίας, Ρουμπάνης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 16.00: Αρης – Αναγέννηση Πατρών, Βαβαρούτας.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.30: ΑΠΣ Πάτραι – Θύελλα Πατρών, Φωκάς.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου, 15.00: Αετός Ρίου – Θύελλα Αιγίου, Αθανασόπουλος.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 11.00: Ατλας – Φαραϊκός, Χαμουζάς.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 12.15: Πυρσός – Σταροχώρι, Καμζόλας.
Γηπ. Πετρωτού, 12.30: Περιβόλα – Αχαϊκός, Κονιδάρης.
Γηπ. Λάππα, 15.00: Ατρόμητος Λάππα – Αστέρας Μιντιλογλίου, Γιαννόπουλος.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Ολυμπιακός Πατρών – Αστραπή, Τηλιγάδας.
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.00: Πείρος – Δάφνη, Γκαβός.
Γηπ. Λακκόπετρας, 15.00: Ικαρος Λακκόπετρας – Γαλήνη, Πετρόπουλος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 13.30: ΠΑΟΚ Πάτρας – Αστέρας Τέμενης, Αγγελόπουλος.
Γηπ. Ζήριας, 15.00: Φοίνικας Ζήριας – Πετεινοί, Πολυγένης.
Γηπ. Ροδιάς, 15.00: Απόλλων Συνοικισμού – Ζαβλάνι/Αίας, Παπαδόπουλος.
Γηπ. Αβύθου, 15.00: Αβυθος – Αργυρά, Σαφαρίκας.
Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Πανιώνιος/Αχιλλέας – Φλόγα Ροδιάς, Μπακόπουλος.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 11.30: Βασιλικό – Ροΐτικα, Ξουρής.
Γηπ. Βραχνεΐκων, 12.00: Δόξα Πατρών – Μετόχι, Παπαχρήστος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Πετρωτού, 10.00: ΑΕΚ Πατρών – Ρωμανός, Δανιήλ.
Γηπ. Αγυιάς, 12.00: Σπάρτακος – Αίας Πατρών, Αργυρόπουλος.

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις και τα νέα απο την Πάτρα

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις - νέα από την Πάτρα, την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο pelop.gr

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ