Α. Ξύδης: Εχει σκοράρει ξανά σε πρεμιέρα με τον ίδιο αντίπαλο!

Ο ποδοσφαιριστής της Αιγείρας/Ακράτας σημείωσε δύο γκολ στην χθεσινή αναμέτρηση με αντίπαλο τον Δαβουρλή Κ. ΄92

Ο Απόστολος Ξύδης ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης της Αιγείρας/Ακράτας στο χθεσινό ματς με τον Δαβουρλή, καθώς κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ στο τελικό 3-0.

Ο ίδιος μίλησε στο pelop.gr για το τελικό αποτέλεσμα, την εικόνα του αγώνα και για το αν έχει ξαναπετύχει γκολ σε πρεμιέρα πρωταθλήματος

«Ο Δαβουρλής πάτησε καλύτερα στην αρχή του αγώνα, αλλά μετά καταφέραμε και ισορροπήσαμε το ματς.

Σαφώς και η κόκκινη μας έδωσε παραπάνω ψυχολογία και  πιστέψαμε παραπάνω στην πιθανότητα να φύγουμε νικητές.

Σε πρεμιέρα πρωταθλήματος έχω ξανά σκοράρει και τυχαίνει να είναι πάλι με τον Δαβουρλή.

Το πρώτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο μας έκανε να μπούμε στο δεύτερο πιο δυνατοί και με καλύτερη ψυχολογία και πιστεύω ότι στην επανάληψη δείξαμε άλλη εικόνα και χάσαμε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε το σκορ να ήταν μεγαλύτερο.»