Αχαΐα: «Πετάει» ο τουρισμός – Ποδαρικό από Γερμανούς φέτος στον Αραξο
Αισιόδοξα μηνύματα για την τουριστική κίνηση το φετινό καλοκαίρι από το αεροδρόμιο Αράξου. Οι ξένοι που κάνουν ποδαρικό σε Αιγιάλεια και Δυτική Αχαΐα. Οι εκτιμήσεις με βάση τα νέα δεδομένα.
![Αχαΐα: «Πετάει» ο τουρισμός - Ποδαρικό από Γερμανούς φέτος στον Αραξο Αχαΐα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/03/araxos-850x432.jpg)
Την αισιοδοξία του ότι το φετινό καλοκαίρι θα είναι καλύτερο από το περσινό εξέφρασε ο αερολιμενάρχης Αράξου, Γιώργος Γκουβίτσας, ο οποίος μίλησε στην «Πελοπόννησο» και έκανε εκτιμήσεις, τόσο για την κίνηση των επιβατών, όσο και για τις πρώτες πτήσεις.
Προσγείωση «Ιπτάμενων» στην Ανδραβίδα
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News