Αήττητος ο ΝΟΠ, νίκησε και στον Γέρακα, 13-11 τον Νηρέα

Από νίκη σε νίκη ο ΝΟΠ, καθώς επικράτησε και στο κολυμβητήριο του Γέρακα  επί του εκεί Νηρέα με σκορ 13-11.

Αήττητος ο ΝΟΠ, νίκησε και στον Γέρακα, 13-11 τον Νηρέα Ο ΝΟΠ πέρασε και από το κολυμβητήριο του Γέρακα
Με μια ακόμα νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής πόλο, η Ανδρική ομάδα του ΝΟΠ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας επί του Νηρέα Γέρακα με σκορ 13-11. Οι «δαίμονες» τελείωσαν την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αήττητοι με 13 νίκες και μία ισοπαλία και με την πρώτη θέση στο Νότιο Ομιλο που τους εξασφαλίζει το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι-οφ.
Μέχρι το ημίχρονο οι ομάδες βρίσκονταν ισόπαλες, με τον ΝΟΠ να κάνει μια εξαιρετική εμφάνιση στη γ΄ περίοδο όπου και ξέφυγε με διάφορα 3 τερμάτων. Ο Νηρέας Γέρακα το μόνο που κατάφερε στην τελευταία περίοδο ήταν να μειώσει τη διαφορά για να φτάσουμε στο τελικό 11-13. Τα 8λεπτα: 4-4, 6-6, 8-11, 11-13.
Για το ΝΟΠ (Κραβαρίτης) αγωνίστηκαν οι: Βυθούλκας, Κατσαρός, Πολάτος 1, Κανελλόπουλος 3, Γεωργαράς 1, Σοφός 1, Παπαχριστόπουλος 2, Μπετχαβας , Ανδρικόπουλος 1, Γκότσης, Βικάτος 1, Πασσάς 3, Χάλας, Κρεμανταλάς Νάσος, Δρίζης.