Ανδρέας Παπαδημητρίου για Τρίκαλα: «Must win παιχνίδι για τον Αίολο Αγυιάς»
Ο Ανδρέας Παπαδημητρίου περιμένει από την ομάδα του, τον Αίολο Αγυιάς, να φτάσει στην κατάκτηση του ροζ φ.α. στο εντός έδρας παιχνίδι με τα ισχυρά Τρίκαλα.
![Ανδρέας Παπαδημητρίου για Τρίκαλα: «Must win παιχνίδι για τον Αίολο Αγυιάς» Αίολο Αγυιάς](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/03/1700322712253-873x432.jpg)
Τα Τρίκαλα φιλοξενεί το Σάββατο (17:00) ο Αίολος Αγυιάς στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της φετινής National League 2 και ο στόχος της ομάδας του Ανδρέα Παπαδημητρίου είναι η κατάκτηση της νίκης.
«Είναι ένα μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε δυο καλές ομάδες του Ομίλου μας», δήλωσε ο πατρινός τεχνικός και πρόσθεσε: «Τα Τρίκαλα βρίσκονται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως για εμάς η νίκη είναι μονόδρομος, καθώς αφενός πρέπει να κρατήσουμε αλώβητη την έδρα μας κι αφετέρου το ροζ φ.α. θα μας φέρει στα πλέι-οφ ανόδου. Είναι ένα παιχνίδι must win για εμάς και καλούμε τον κόσμο μας να γίνει ο 6ος παίκτης μας».
Ο Αίολος Αγυιάς δεν θα έχει απουσίες.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News