Αχαΐα: Ανεβαίνει και πάλι η τιμή του καρπουζιού, ποιοι παράγοντες ευθύνονται για τις αυξομειώσεις
Το καρπούζι εκτός θερμοκηπίου έχει ήδη μεγάλη ζήτηση, ενώ ανεβαίνει παράλληλα η τιμή κιλού
![Αχαΐα: Ανεβαίνει και πάλι η τιμή του καρπουζιού, ποιοι παράγοντες ευθύνονται για τις αυξομειώσεις καρπουζιού](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/05/karpoyzia-873x432.webp)
Τα καρπούζια τα καλά είναι τώρα, όμως η αλήθεια είναι ότι θα τα χρυσοπληρώσουμε! Κι όχι μόνον εμείς, αλλά και οι Ρουμάνοι, οι Πολωνοί, οι Αγγλοι, οι Γερμανοί κι όπου αλλού στον κόσμο ταξιδεύει ο «Κίτρουλλος ο εριώδης» όπως είναι η επιστημονική του ονομασία.
Η αύξηση στην τιμή του καρπουζιού εκτός θερμοκηπίου έχει να κάνει με την ποιότητα του παραγόμενου προϊόντος. Και οι συνεχείς μεταβολές -κυρίως προς τα επάνω- στην τιμή του κιλού του καρπουζιού έχει να κάνει με δύο λόγους, αφενός με τη διαθέσιμη ποσότητα και αφετέρου με τις καιρικές συνθήκες. Θα μπορούσε κανείς να προσθέσει κι έναν τρίτο λόγο, τον πληθωρισμό, αλλά η αλήθεια είναι ότι στην περίπτωση του εποχικού καρπουζιού περισσότερο ρόλο παίζει ο καιρός, καθώς το αγαπημένο καλοκαιρινό φρούτο των Ελλήνων δεν είναι προστατευμένο εντός θερμοκηπίου, με τους αγρότες να παίρνουν ρίσκα -και λόγω κλιματικής αλλαγής- προχωρώντας στη σχετική παραγωγή από νωρίς την άνοιξη.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News