Αγγελόπουλος: «Οι αγώνες δεν τελειώνουν στο 2-0»

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η  γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής να πετύχει νίκη τίτλου και αυτό γιατί προηγήθηκε 2-0 στο Αργος,  αλλά ηττήθηκε με 3-2 (17-25, 19-25, 25-18, 25-23, 15-11) σετ, από την Ιριδα Αργους, στο ντέρμπι της 7ης  αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής της ΕΣΠΕΠ με αποτέλεσμα να παραμένει στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Αγγελόπουλου έκανε πολύ καλό ξεκίνημα προηγήθηκε με 2-0, η Ιριδα μείωσε σε 1-2 και στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη με τις κοκκινόμαυρες να προηγούνται με 23-22, αλλά η ομάδα τους Αργους με αντεπίθεση πήρε το σετ και έκανε το 2-2 ενώ κατέκτησε και το ται-μπρεικ.

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ: «ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΤΟ 2-0»

Η «Π» μίλησε χθες με τον προπονητή της Παναχαϊκής, Αρη Αγγελόπουλο, ο οποίος δήλωσε:  «Ημασταν καλά προετοιμασμένοι για το δύσκολο παιχνίδι, μας βγήκε το πρώτο κομμάτι, φτάσαμε εύκολα στο 0-2, αλλά δυστυχώς ο αγώνας δεν τέλειωνε στο 2-0. Στη συνέχεια κάναμε λάθη, ο αντίπαλος ανέβασε την απόδοση του και σε κάποια σημεία δεν είχαμε και τύχη.  Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των κοριτσιών, όχι όμως και από το αποτέλεσμα. Δεν τελείωσε ακόμα τίποτα για την 1η θέση και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο».

Από εκεί και πέρα, ο Ερυθρός Αστέρας δεν είχε πρόβλημα και νίκησε με 3-0 εκτός έδρας, τον Αιολο Αγυιάς και έτσι παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας ενώ εύκολο έργο είχε και ο Ερμής Πατρών ο οποίος επικράτησε εύκολα με 3-0 του Σπαρτιατικού.