ΑΠΣ Πάτραι: Φιλική ισοπαλία με τον Αίαντα (2-2)

Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο η Πατρινή ομάδα παρότι έχανε 2-0 από τον Αίαντα Γαστούνης, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση

Δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα του ΑΠΣ Πάτραι σε φιλικό προετοιμασίας που έδωσε σήμερα στα Καβάσιλα με αντίπαλο τον Αίαντα Γαστούνης.

Ο Αίας πήρε προβάδισμα με τον Μαντιού Μέντες, ο οποίος σημείωσε δυο τέρματα, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή που δεν είχε καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο με τέρματα των Γασπαρινάτου και Μητρόπουλου.

Το φιλικό παιχνίδι διεξήχθη σε γήπεδο με φυσικό χλοοτάπητα.

Δεν αγωνίστηκαν για τους «πράσινους» οι Δημητρακόπουλος, Μιχαλόπουλος, Πυλαρινός και Σούλης.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αναστασοβίτης, Γερογιάννης, Φούφουλας, Γιαννόπουλος, Θεοφάνης, Βλασόπουλος Ν., Τσιρίκος, Βλασσόπουλος Θ, Σουρανής, Σουγλέρης.

Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Βορύλλας, Στανής, Καπετανάκης, Γασπαρινάτος ., Μητρόπουλος, Κάρδαρης, Γερογιάννης Σπ.