Ατύχημα και εγκατάλειψη αγώνα για Λασκαράτο
![Ατύχημα και εγκατάλειψη αγώνα για Λασκαράτο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-631212-700x432.jpeg)
Κακά νέα από την πίστα «Red Bull Ring» στην Αυστρία! Ο Ανδρέας Λασκαράτος και οι συνοδηγοί του Αλεσάντρο Μπρεσάν και Νταμιάνο Φιοραβάντι στάθηκαν στον δεύτερο αγώνα του «European Le Mans Series», καθώς το πρωτότυπο «Ligier JS P320-Nissan #18» αναγκάστηκε να εγκαταλείψει σχεδόν με το ξεκίνημα την κούρσα επειδή χτύπησε πάνω του άλλο όχημα! Και κάπως έτσι η ομάδα του Λασκαράτου, που προερχόταν από την 4η θέση στον πρώτο αγώνα στην πίστα της Βαρκελώνης και στόχευε σε μια θέση στο βάθρο, τέθηκε νοκ-άουτ από τον 4ωρο αγώνα στην Στυρία.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News