Χάλκινο μετάλλιο για το Προμίνι της ΝΕΠ

Η ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα, καθώς νίκησε στον μικρό τελικό τον ΝΟ Χίου.

Χάλκινο μετάλλιο για το Προμίνι της ΝΕΠ Η ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο
Μεγάλη επιτυχία για την ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ! Τα «δελφίνια» κατέκτησαν την 3η θέση στο αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πόλο, καθώς επικράτησαν με σκορ 7-3 επί του ΝΟ Χίου στον μικρό τελικό της διοργάνωσης. Τα 8λεπτα: 4-1, 3-2. Τα γκολ της ΝΕΠ: Παπανίκος 3, Αν. Δημητρόπουλος 1, Παπαναγιώτου 1, Καλύβας 2. «Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της επιτυχίας! Τα παιδιά και το τεχνικό μας επιτελείο μας έκαναν όλους χαρούμενους και υπερήφανους!», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.

Αμέσως μετά το τέλος του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Προμίνι και την κατάκτηση της 3ης θέσης από τη ΝΕΠ, ο προπονητής των «δελφινιών» Θανάσης Κοντάκος δήλωσε τα εξής: «Μετά από μια προσπάθεια δυο ετών με τα περισσότερα παιδιά της ομάδας που είναι γεννημένα το 2012 και το 2013, καταφέραμε να κατακτήσουμε την τρίτη θέση στην Ελλάδα. Η προσπάθειά μας ήταν επίπονη με συστηματικές καθημερινές προπονήσεις και δώσαμε όλο μας το είναι για να κατακτήσουμε το πολυπόθητο μετάλλιο. Το σημαντικότερο επίτευγμα της τρίτης θέσης είναι ότι τα παιδιά μαθαίνουν να μεγαλώνουν με νίκες, οι οποίες έρχονται μέσα από τη σκληρή δουλειά. Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις να διεκδικείς και να κερδίζεις στην αθλητική σου ζωή, αλλά και στην καθημερινότητα σου καθώς μεγαλώνεις. Το μυστικό της επιτυχίας σε όλα τα επίπεδα είναι η σκληρή δουλειά. Πλέον αισθάνομαι πολύ υπερήφανος γιατί καταφέραμε να γράψουμε ιστορία για τη μεγάλη οικογένεια της ΝΕΠ, καθώς είναι το πρώτο μετάλλιο σε ηλικιακό τμήμα αγοριών στην ιστορία του συλλόγου.  Εύχομαι να φέρουμε κι άλλες επιτυχίες στο μέλλον. Ένα τεράστιο μπράβο στους αθλητές μου. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς για την καθημερινή στήριξη όλον αυτόν τον καιρό που είμαστε μαζί, στον έφορό μου Θόδωρο Παπανίκο που με έχει βοηθήσει πάρα πολύ στα εξωαγωνιστικά θέματα που απασχολούν τα τμήματα υποδομής που είμαι προπονητής, καθώς κι ένα μεγάλο ευχαριστώ στη διοίκηση της ομάδας για όλη αυτή τη στήριξη που μου παρέχει».

Χάλκινο μετάλλιο για το Προμίνι της ΝΕΠ Χάλκινο μετάλλιο για το Προμίνι της ΝΕΠ Χάλκινο μετάλλιο για το Προμίνι της ΝΕΠ