«Χάλκινος» και ο Κ. Μποντίνης στο Πανελλήνιο

Μετά το χρυσό μετάλλιο του Απ. Παναγόπουλου, ο ΑΣ Αστραπή, πανηγυρίζει ένα ακόμα μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ταε κβον ντο Π/Κ καθώς πριν από λίγο, ήρθε η διάκριση του Κυριάκου Μποντίνη στα 41 κιλά. Ο Πατρινός αθλητής μετά από 3 νικηφόρους και δύσκολους αγώνες παρά τους πόνους στην κοιλιά του έφτασε στον ημιτελικό της κατηγορίας του. Εκεί έπαιξε έναν πολύ δυνατό αγώνα όπου έχασε στις λεπτομέρειες με ισόπαλο σκορ και έτσι στέφθηκε 3ος Πανελλήνιος Πρωταθλητής.

Από εκεί και πέρα την 5η θέση κατέκτησαν οι υπόλοιποι αθλητές της ομάδας με πολύ καλές εμφανίσεις. Συγκεκριμένα είχαμε 2 νίκες από την Οκτάρα Μαρία και 1 νίκη από τον Σωτηρόπουλο Μιχαήλ Άγγελο. Και οι 3 κατέκτησαν πολύ σημαντικές εμπειρίες.

Οι προπονητές της ομάδας Χρήστος Βασίλης Αντωνακόπουλος και Κωνσταντίνος Αντωνακόπουλος είναι πολύ ικανοποιημένοι και από τους αθλητές της 2η μέρας καθώς είχαν άψογη συνεργασία με αυτούς κάτι που τους χάρισε πολύ υψηλές αποδόσεις κερδίζοντας αγώνες στη κατηγορία τους και χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί πως ο σύλλογος Α.Σ. Αστραπή είναι ο μόνος σύλλογος της Πάτρα που πρωταγωνίστησε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και θα έχει εκπροσώπηση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Μάλτας.