Champions League Κωφών: Πρώτος και καλύτερος ο ΠΟΚ!

Ο ΠΟΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στο β’ ημίχρονο ήταν καταιγιστικός χάνοντας ευκαιρίες, που δεν …χάνονται

Ο ΠΟΚ Αθήνας ήταν ο νικητής στον πρώτο ελληνικό «εμφύλιο» του Champions League Κωφών, που διεξάγεται στην Πάτρα.

Champions League Κωφών: Πρώτος και καλύτερος ο ΠΟΚ!Η ομάδα του Ηλία Καναβόγιαννη, που κυνήγησε κυριολεκτικά μέχρι το τελευταίο λεπτό την πρωτιά στον Β’ Ομιλο, ήταν καλύτερος από τον ΠΑΟΚ Μοριάς, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο, και κατόρθωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρει τη νίκη με 1-0 στο γήπεδο Πανεπιστημίου, και να τερματίσει πρώτος στον Ομιλο, αφήνοντας δεύτερο τον αντίπαλό του.
Ο ΠΟΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στο β’ ημίχρονο ήταν καταιγιστικός χάνοντας ευκαιρίες, που δεν …χάνονται. Τελικά, ο Δημάκος με ένα άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή στην εκπνοή έλυσε τον γόρδιο δεσμό.

Champions League Κωφών: Πρώτος και καλύτερος ο ΠΟΚ!Η προημιτελική φάση του θεσμού συνεχίζεται αύριο (23/6).
ΠΟΚ: Παππάς, Δουγιέκος (55’ Καραπιπέρης), Μητσόπουλος, Σουμελίδης, Γεωργακόπουλος, Grippo, Neverland, Δημάκος, Ιωαννίδης (31’ Σκέμπι), Nassor (48’ Μπαλής), Cigna.
ΠΑΟΚ ΜΟΡΙΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κούτσικος, Γαλάνης (47’ Καρκασίνας), Γκόραν, Εγκιάν, Αλί Ταρέκ, Αλίμι, Λα Μπέλα, Ντία (47’ Φραγκόπουλος), Σαμπέρ (57’ Ρηγούτσος), Μαζίν, Λέιτο (55’ Αργυρός).