Δεν άντεξαν τα κορίτσια του Προμηθέα, ήττα 63-38 από Παλαιό Φάληρο

Τα κορίτσια του Προμηθέα δεν απέφυγαν την ήττα από το Παλαιό Φάληρο εκτός έδρας, καθώς βρέθηκαν νωρίς να κυνηγούν την αντίπαλη ομάδα στο σκορ.

Δεν άντεξαν τα κορίτσια του Προμηθέα, ήττα 63-38 από Παλαιό Φάληρο Ηττα για τα κορίτσια του Προμηθέα

Την ήττα από το Παλαιό Φάληρο, εκτός έδρας, με σκορ 63-38 γνώρισε ο Προμηθέας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών μπάσκετ. Διαιτητές: Μπαβέλας-Γκαραβέλλος. Τα 10λεπτα: 22-8, 40-17 (ημ.), 52-26, 63-38.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζέρβα): Στεφανίδου 12 (2), Αξιοπούλου 7 (1), Λουκάτου 14, Στεριοπούλου 13 (3), Κοτσιάφτη 12, Καραμάδου 3 (1), Αναστασοπούλου 2, Μανουσέλη, Καρακλή, Μαργαρίτη, Κοτρώτσιου, Νασιάκου.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νάκης): Ολυμπίου 5, Παυλάκη, Χαραλαμπίδη 16 (1), Σταμούλη 3 (1), Παπαδοπούλου 1, Ευσταθίου 6,  Χατζηνικολάου, Μιχαλοπούλου 5 (1), Μαρούντα, Μαρίνη, Κολόκα 2, Τσαβολάκη.

Ο προπονητής του Προμηθέα Νίκος Νάκης δήλωσε τα εξής αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης: «Ενώ ξεκινήσαμε δυνατά και ήμασταν κοντά στο σκορ, είχαμε ένα κενό διάστημα 3 λεπτών στο τέλος του α΄ 10λέπτου. Αυτό έδωσε τη δυνατότητα στην πολύ έμπειρη ομάδα του Παλαιού Φαλήρου να δημιουργήσει μια διαφορά, η οποία ανέβηκε στο β΄ 10λεπτο. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε στη γ΄ περίοδο, όμως το Παλαιό Φαληρό έβρισκε λύσεις και συντηρούσε ή στη συνέχεια αύξανε την υπέρ του διαφορά. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα. Πρέπει να δουλέψουμε και να παλέψουμε σε κάθε παιχνίδι».

Οι Προμηθίνες θα παίξουν την Κυριακή στην έδρα τους με την δυνατή ομάδα της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.