Διαφώνησαν για την επανάληψη του πέναλτι και έβαλαν παίκτη κάτω από τα δοκάρια!

Πρωτοφανής κίνηση των ανθρώπων της Αναγέννησης που βρήκαν τρόπο να διαμαρτυρηθούν για την επανάληψη  του πέναλτι

Από τα περίεργα που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο της Αχαΐας.

Στον αγώνα της Αναγέννησης Πατρών με την Πάτρα 2005 και ενώ το σκορ ήταν 1-1, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Δημητρέλη από τον Αργυρόπουλο.

Ο Γιώργος Αβραμόπουλος εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Και ξαφνικά ο βοηθός διαιτητή Παύλος Μπαλαρούτσος σήκωσε την σημαία του, υποστηρίζοντας ότι πρέπει να δοθεί επανάληψη του πέναλτι, ισχυριζόμενος ότι ο πορτιέρο της Αναγέννησης, Κώστας Αγοράκης δεν πατούσε τουλάχιστον με το ένα πόδι την γραμμή.

Ακολούθησαν διαμαρτυρίες για να μην γίνει επανάληψη και τότε ο προπονητής της ομάδας της Αναγέννησης, Σοφοκλής Παναγόπουλος δίνει εντολή για αλλαγή τερματοφύλακα με την τοποθέτηση κάτω από τα δοκάρια του ποδοσφαιριστή, Χρήστου Τσελέπη.

Με αυτόν τον τρόπο θέλησαν να διαμαρτυρηθούν για την απόφαση.

Ο Τζελέπης πήρε θέση κάτω από τα δοκάρια αλλά αυτήν την φορά ο Αβραμόπουλος σκόραρε για το 2-1 της ομάδας του.