Διακρίσεις για την Ακαδημία των Σπορ
Σε έναν αγώνα με 300 συμμετοχές από Ελλάδα, Κροατία, Τσεχία, Βουλγαρία, Κύπρο, Ρωσία και ΚΙνα, κατάφεραν να τερματίσουν τον αγώνα οι 209 αθλητές-τριες
![Διακρίσεις για την Ακαδημία των Σπορ Διακρίσεις](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/akad-873x432.jpg)
Με πάρα πολλές εμπειρίες, με πλασαρίσματα στην πρώτη 10άδα της κατηγορίας τους, μια τρίτη θέση με την Γεωργία Χαμίτι στην κατηγορία 10-14 ετών και μια 2η θέση με την Αλκηστη Κωτσοπούλου στην κατηγορία 15-17 ετών, επέστρεψε στην Πάτρα η 13μελής αποστολή της Ακαδημίας των Σπορ από τον 1ο διεθνή μαραθώνιο Inline Speed Skating που συνδιοργάνωσαν ο σύλλογος Ανεμος Θεσσαλονίκης, η ΕΟΤΡ και το σωματείο Σείριος Θεσσαλονίκης.
Η υπεύθυνη του τμήματος, Αργυρώ Λοτσάρη δήλωσε μεταξύ άλλων:
Συγχαρητήρια στα παιδιά μας, ευχαριστούμε τους γονείς που μας τα εμπιστεύονται και εκ του αποτελέσματος όταν τερματίζουν στους πρώτους 120 στο γενικό σύνολο , άρα όπως καταλαβαίνετε η επιτυχία των παιδιών είναι τεράστια».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News