«Διπλό» παραμονής για τη Λαμία κόντρα στη Βέροια!

Η Λαμία με γρήγορο γκολ στο ξεκίνημα και άμεση απάντηση (7′ και 81′) στο γκολ ισοφάρισης από τον Πασά (77′), πήρε σπουδαίο «διπλό» (1-2) στην έδρα της αξιόμαχης Βέροιας

Σε ένα τρομερό παιχνίδι στη Βέροια η Λαμία έδειξε χαρακτήρα  και θέληση για να μείνει τη νέα σεζόν στη Superleague 1 και με τέρματα των Μπεχαράνο και Μανούσο, αφού άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων, έφυγε με σπουδαίο διπλό (1-2) εν όψει του επαναληπτικού.

Μετά από έναν… αιώνα Βέροια και Λαμία αναμετρήθηκαν στο μπαράζ ανόδου που είχε τρομερό ρυθμό στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας. Με την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 7ο λεπτό έπειτα από φάουλ ο Μπεχαράνο πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0. Παρά το… σοκ η Βέροια έβγαλε αντίδραση. Στο 20′ Κάτσε και Μούργος έπαιξαν το 1-2, όμως ο τελευταίος δεν αστόχησε από κοντά.

Λίγα λεπτά μετά ο σκόρερ Μπεχαράνο (24′) είχε νέα ευκαιρία για να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους από την ίδια θέση που έκανε το 1-0, αλλά αστόχησε. Πριν το τέλος του ημιχρόνου Πετουράκης και Γιακουμάκης έφτασαν μία… ανάσα από το 1-1 αλλά ο Σαράνοφ κράτησε το μηδέν στο πρώτο μέρος.