Δύσκολη, αλλά σπουδαία νίκη για τον Παναιγιάλειο

Δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά ο Παναιγιάλειος έκαμψε την αντίσταση του Ιάλυσου με 1-0 και περιμένει τα αποτελ’έσματα των άλλων αγώνων για να δει πόσο και αν θα πλησιάσει τηυν κορυφή του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «μελανόλευκοι» σκόραραν στην πρώτη τους φάση, όταν στο 45′ ο Μακρής με διαγώνιο δυνατό σουτ από αριστερά νίκησε τον τερματοφύλακα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές τελικές στο α’ ημίχρονο, ενώ και στο β’ ημίχρονο πίεσαν πολύ χωρίς όμως να ανησυχήσουν τόσο τον Παναιγιάλειο.

Η νίκη είναι αυτή που μετράει και ο πλέον η αιγιώτικη ομάδα μπορεί να κοιτάζει ψηλά.