Δυτική Αχαΐα: Χωρίς νερό Κάτω Αχαΐα και Νιφορέικα λόγω προβλήματος στο φράγμα
Ο κεντρικός αγωγός του φράγματος Πείρου-Παραπείρου εμφάνισε πρόβλημα με αποτέλεσμα να παρατηρείται ελλιπής υδροδότηση σε περιοχές σύμφωνα με τη ΔΕΥΑ Δυμαίων.
![Δυτική Αχαΐα: Χωρίς νερό Κάτω Αχαΐα και Νιφορέικα λόγω προβλήματος στο φράγμα Αχαΐα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/07/agogos-800x432.jpg)
Νέο πρόβλημα σημειώθηκε σήμερα στην ύδρευση της Κάτω Αχαΐας και των Νιφορεΐκων. Οπως έγινε γνωστό από τη ΔΕΥΑΔ το πρόβλημα έχει εμφανιστεί στον κεντρικό αγωγό του φράγματος.
Η ανακοίνωση της ΔΕΥΑ Δυμαίων αναφέρει:
Η Δημόσια Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Δυμαίων ενημερώνει ότι λόγω βλάβης που σημειώθηκε στον κεντρικό αγωγό του φράγματος ενδεχομένως θα υπάρξει πτώση της υδροδότησης ή διακοπή νερού στις Κοινότητες Κάτω Αχαΐας και Νιφορεΐκων σήμερα Τετάρτη 14 Ιουλίου.
Η Δ.Ε.Υ.Α Δυμαίων ζητά την κατανόηση των συνδημοτών.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News