Ευχάριστο κλίμα στην συνέντευξη τύπου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών
Μίλησαν οι δύο προπονητές των φιναλίστ και δύο ποδοσφαιριστές για την αυριανή αναμέτρηση στο γήπεδο Προσφυγικών
![Ευχάριστο κλίμα στην συνέντευξη τύπου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών του](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/04/278548777_451845570027041_7250184011816227535_n-873x432.jpg)
Συνέντευξη Τύπου σε αίθουσα του γηπέδου Προσφυγικών πραγματοποιήθηκε σήμερα εν όψει 49ου τελικού Κυπέλλου ερασιτεχνών Αχαΐας ανάμεσα σε Διαγόρα Βραχνεϊκων και ΑΠΣ Πάτραι.
Από την πλευρά της ΕΠΣ, βρέθηκε ο γενικός γραμματέας και μέλος της επιτροπής Κυπέλλου, Δημήτρης Σαρρής.
Τον Διαγόρα εκπροσώπησαν οι Δημήτρης Σακελλαρόπουλος, Γιώργος Παπαδόπουλος και τον ΑΠΣ Πάτραι οι Σταμάτης Σαρρής, Βασίλης Παπαγεωργίου.
Από την πλευρά του, ο προπονητής του Διαγόρα, Δημήτρς Σακελλαρόπουλος δήλωσε: «Ευελπιστώ να γίνει ένα ωραίο ματς. Να ευχαριστηθούν τα παιδιά, γιατί αυτοί είναι οι πρωταγωνιστές. Ο καλύτερος ας κερδίσει», ενώ ο Σταμάτης Σαρρής τεχνικός των «πρασίνων» τόνισε: «Είμαστε ευτυχισμένοι θα παίξουμε τελικό με μια πάρα πολύ δυνατή ομάδα. Τους έχουμε μελετήσει, θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε».
Από την πλευρά του, ο αρχηγός του Διαγόρα, Γιώργος Παπαδόπουλος ανέφερε: «Είναι μια διάκριση που την έχουμε ανάγκη μετά τον υποβιβασμό», ενώ από το Πάτραι ο Βασίλης Παπαγεωργίου είπε: «Σεβόμαστε, αλλά δεν φοβόμαστε τον Διαγόρα».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News