Έφτασε στο λιμάνι του Λαυρίου το Aqua Star
Το πλοίο παρουσίασε μηχανική βλάβη στη δεξιά κύρια μηχανή ενώ έπλεε στη θαλάσσια περιοχή Καφηρέα.
![Έφτασε στο λιμάνι του Λαυρίου το Aqua Star Aqua Star](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/08/aqua-star-873x432.jpg)
Έφτασε με ασφάλεια και με τη συνδρομή ενός ρυμουλκού στο λιμάνι του Λαυρίου το επιβατηγό/οχηματαγωγό πλοίο Aqua Star, που παρουσίασε μηχανική βλάβη στη δεξιά κύρια μηχανή ενώ έπλεε στη θαλάσσια περιοχή Καφηρέα.
Το πλοίο με 375 επιβάτες, που πραγματοποιεί το δρομολόγιο Καβάλα- Λήμνος- Άη Στράτης-Λαύριο, για την εκτέλεση του προγραμματισμένου του δρομολογίου έκανε χρήση της αριστερής κύριας μηχανής.
Βλάβη στο “Aqua Star” με 375 επιβάτες – Με καθυστέρηση στο Λαύριο
Στη θαλάσσια περιοχή έπνεαν άνεμοι βόρειοι βορειοανατολικοί 7 με 8 μποφόρ.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News