«Εφτυσε αίμα» και ο ΟΦΗ με τον Αχέροντα ΒΙΝΤΕΟ

Οι γηπεδούχοι είχαν τις στιγμές τους στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Βάτερμαν

Μετά την Παναχαϊκή, ο Αχέρων έβαλε πολύ δύσκολα και στον ΟΦΗ. Η κρητική ομάδα χρειάστηκε ένα πέναλτι στο 25′ που εκτέλεσε εύστοχα ο Καμάου, για να πάρει τη νίκη με 1-0 και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι είχαν τις στιγμές τους στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Βάτερμαν, με τους Κρητικούς να παίρνουν το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο με το μίνιμουμ σκορ.

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ: Bλάχος, Κωνσταντίνου, Θεοδωράκης, Καππίας, Παπανίκου (50’ Κυριάκης), Ζδράβος, Φράγκος, Πότσης (72’ Εμβραΐζογλου), Γεωργίου (72’ Κωσταμένας), Βέρμπης, Τσούτσης (50’ Βασιλειάδης).
ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Γκαγιέχος (46’ Λυμπεράκης), Ναμπί (59’ Γρίβας), Σελίμοβιτς (46’ Μεγιάδο), Φαν Ντούινεν (59’ Νέιρα), Καμάου, Καστάνιος.