Εμαθε ακόμα έναν αντίπαλο η Παναχαϊκή, το πρόγραμμα των μπαράζ

Η Παναχαϊκή δεν γνωρίζει ακόμα όλους τους αντιπάλους της, καθώς η ένσταση του Μακεδονικού μπέρδεψε κάπως τα πράγματα

Ακόμα έναν αντίπαλο έμαθε η Παναχαϊκή ενόψει των μπαράζ για την άνοδο στη Super League 2.

Η Προοδευτική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο γήπεδό της με τον Πανελευσινιακό και τερμάτισε πρώτη στον 6ο Ομιλο. Η Παναχαϊκή δεν γνωρίζει ακόμα όλους τους αντιπάλους της, καθώς η ένσταση του Μακεδονικού μπέρδεψε κάπως τα πράγματα στον 2ο Ομιλο και όλοι είναι σε αναμονή.

Ο Πανελευσινιακός «πάγωσε» το γήπεδο της Νίκαιας μπαίνοντας μπροστά στο σκορ στο 14ο λεπτό. Ο Λάμπρου έκανε σέντρα σουτ από τα αριστερά, ο Χαλκίδης δε μπόρεσε να αντιδράσει σωστά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του για το 0-1, σκορ που έδινε τον τίτλο του πρωταθλητή στον Πανελευσινιακό!

Οι «βυσσινί» πίεσαν και βρήκαν το πολυπόθητο τέρμα για το 1-1 στο φινάλε του ημιχρόνου. Ο Κρητικός έσπασε την άμυνα των φιλοξενουμένων, κράτησε τη μπάλα και με σεντερφορίσιο τελείωμα έκανε το 1-1, βάζοντας ένα γκολ σε σημείο κλειδί του αγώνα.