Επιστροφή με γκολ για τον Φορτούνη με Ολυμπιακό Β’

Επιστροφή με γκολ για τον Φορτούνη με Ολυμπιακό Β'

Iδανική επιστροφή για τον Ολυμπιακό Β’. Μετά την ήττα την περασμένη αγωνιστική από τον ΠΑΟΚ Β’, οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 2-0 των Τρικάλων για την 19η αγωνιστική της Super League 3, με τον Κώστα Φορτούνη να λάμπει!
Ο διεθνής μέσος όχι μόνο ξεκίνησε βασικός, μετά τον σοβαρό τραυματισμό του το καλοκαίρι, αλλά άνοιξε τον δρόμο για το «τρίποντο» της ομάδας του Πειραιά, σκοράροντας στο 25’.

Ο Φορτούνης αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, με τον Τσέλιο να παίρνει τη θέση του στο δεύτερο μέρος.

Μάλιστα, στο 52’ ο Ολυμπιακός Β’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Μαυρουδή, αλλά ο Αποστολόπουλος «κλείδωσε» τη νίκη, με δικό του γκολ στο 72′.