Φιλική νίκη του Παναιγιάλειο στο Προάστειο

Η Αιγιώτικη ομάδα παρότι βρέθηκε να χάνει στον αγώνα με τη Νίκη, κατάφερε να χαμογελάσει στο τέλος

Με νικητή τον Παναιγιάλειο με σκορ 2-1, έληξε η φιλική αναμέτρηση με τη Νίκη στο γήπεδο Προαστείου.

Οι γηπεδούχοι του Νίκου Παστρώνη προηγήθηκαν στο 13’ με τον Αντωνόπουλο. Ο Παναιγιάλειος έκανε στο 1-1 με κεφαλιά του Γκάτση στο 30΄. Με δοκάρι του Μπούνα στο 49΄ ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο, ενώ οι δύο ομάδες κυκλοφόρησαν πολύ την μπάλα με λίγες εκατέρωθεν φάσεις.

Σε μια απ’ αυτές ο Ροδόπουλος με κεφαλιά αξιοποίησε την σέντρα του Νικολόπουλου στο 76′, σημειώνοντας το τελικό Νίκη Προαστείου – Παναιγιάλειος 1-2.

ΝΙΚΗ: Δανιήλ, Ζεκιάι, Πετρόπουλος, Πολύδωρος, Σοφιανόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος, Γ. Ντζάνης, Σολωμός, Αντωνόπουλος, Θεοδωρακόπουλος.
Στο β΄ ημίχρονο για την ομάδα του Προαστείου έπαιξαν: Σαρβανάκης, Σταματάκης, Ν. Διαμαντόπουλος, Κωλέτσης, Παπαλεξόπουλος, Καΐμακάς, Σαρρής, Αγγ. Γιαννίτσος, Χρ. Γιαννίτσος, Κ. Ντζάνης, Τριανταφύλλου.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Πλατυκώστας, Μπελεζάκης, Παπαδόπουλος, Μιχ. Σπανός, Χούσα, Ανδρ. Σπανός, Κοτσόκολος, Καραπιπέρης, Μπούνας, Γκάτσης. Επαιξαν και οι: Μαχαίρας, Ροδόπουλος, Αποστολής, Μαυρούλιας, Μούκας, Τσεκούρας, Νικολόπουλος, Βλάχος.

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις και τα νέα απο την Πάτρα

Για ακόμη περισσότερα νεα από την Πάτρα, την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, μπείτε στην ροή ειδήσεων του pelop.gr