Φιλική νίκη του Παναιγιάλειο στο Προάστειο

Η Αιγιώτικη ομάδα παρότι βρέθηκε να χάνει στον αγώνα με τη Νίκη, κατάφερε να χαμογελάσει στο τέλος

Με νικητή τον Παναιγιάλειο με σκορ 2-1, έληξε η φιλική αναμέτρηση με τη Νίκη στο γήπεδο Προαστείου.

Οι γηπεδούχοι του Νίκου Παστρώνη προηγήθηκαν στο 13’ με τον Αντωνόπουλο. Ο Παναιγιάλειος έκανε στο 1-1 με κεφαλιά του Γκάτση στο 30΄. Με δοκάρι του Μπούνα στο 49΄ ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο, ενώ οι δύο ομάδες κυκλοφόρησαν πολύ την μπάλα με λίγες εκατέρωθεν φάσεις.

Σε μια απ’ αυτές ο Ροδόπουλος με κεφαλιά αξιοποίησε την σέντρα του Νικολόπουλου στο 76′, σημειώνοντας το τελικό Νίκη Προαστείου – Παναιγιάλειος 1-2.

ΝΙΚΗ: Δανιήλ, Ζεκιάι, Πετρόπουλος, Πολύδωρος, Σοφιανόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος, Γ. Ντζάνης, Σολωμός, Αντωνόπουλος, Θεοδωρακόπουλος.
Στο β΄ ημίχρονο για την ομάδα του Προαστείου έπαιξαν: Σαρβανάκης, Σταματάκης, Ν. Διαμαντόπουλος, Κωλέτσης, Παπαλεξόπουλος, Καΐμακάς, Σαρρής, Αγγ. Γιαννίτσος, Χρ. Γιαννίτσος, Κ. Ντζάνης, Τριανταφύλλου.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Πλατυκώστας, Μπελεζάκης, Παπαδόπουλος, Μιχ. Σπανός, Χούσα, Ανδρ. Σπανός, Κοτσόκολος, Καραπιπέρης, Μπούνας, Γκάτσης. Επαιξαν και οι: Μαχαίρας, Ροδόπουλος, Αποστολής, Μαυρούλιας, Μούκας, Τσεκούρας, Νικολόπουλος, Βλάχος.