Φιλοζωικό παζάρι από το 62ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας
Μια ξεχωριστή σχολική γιορτή, διοργανώθηκε στο 62ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών, μετά από πρόσκληση του σχολείου προς τον Δήμο.
![Φιλοζωικό παζάρι από το 62ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας παζάρι](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/pazari-dimotiko-sxoleio-873x432.jpg)
Μια διαφορετική σχολική γιορτή, ένα φιλοζωικό παζάρι, διοργανώθηκε με μεγάλη επιτυχία, στο 62ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών, μετά από πρόσκληση του σχολείου προς τον Δήμο Πατρέων.
Ο αντιδήμαρχος Διοίκησης Διονύσης Πλέσσας, με τον δικό του χαιρετισμό, έδωσε το «σύνθημα»: «Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να γίνουν τα αδέσποτα ζώα δεσποζόμενα, με τη φροντίδα και την προστασία που τους αξίζει». Η γιορτή έκλεισε με χορούς και θεατρικά δρώμενα απ’ όλες τις τάξεις.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News