Φουλ για 6άδα ο Αστέρας, πέρασε από τη Λαμία HIGHLIGHTS

Μπαράλες και Ριέρα καθάρισαν για τους Αρκάδες με δυο γκολ σε τρία λεπτά, με τον δεύτερο να αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού

Επέστρεψε στις νίκες με πειστικό τρόπο ο Αστέρας Τρίπολης! Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της στη Λαμία, χτύπησε δις στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησε 2-0 για να μπει στην εξάδα.
Μπαράλες και Ριέρα καθάρισαν για τους Αρκάδες με δυο γκολ σε τρία λεπτά, με τον δεύτερο να αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού, με τη Λαμία να μειώνει με τον Μπανγκουρά στο τελευταίο τέταρτο αλλά τελικά το γκολ να μη μετράει μετά από εξέταση του VAR για χέρι του Ελευθεριάδη.
Στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Άλβαρες έκανε μια ωραία σέντρα, ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, η οποία ήταν άπιαστη και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς. Τρία λεπτά αργότερα, στο 37’, ο Καπίγια έβγαλε την κάθετη ο Ριέρα πάτησε περιοχή και με πολύ ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.