Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Απόλλων κόντρα στον Αρη (76-63) HIGHLIGHTS

Το 35-31 του β’ δεκαλέπτου έγινε 56-41 στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου με ένα 21-10 των γηπεδούχων

Μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου, ο Απόλλων ήταν ανταγωνιστικός και έδειχνε ότι θα διεκδικούσε τη νίκη μέσα σε ένα σχεδόν κατάμεστο Αλεξάνδρειο εναντίον του Αρη.

Ωστόσο το 35-31 του β’ δεκαλέπτου έγινε 56-41 στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου με ένα 21-10 των γηπεδούχων και από εκεί και πέρα η κατάσταση δεν μπορούσε να γυρίσει με τους «μελανόλευκους» να γνωρίζουν τελικά την ήττα με το τιμητικό 76-63.

Ο Απόλλων κρατάει την καλή εμφάνιση του α’ ημιχρόνου, που όμως σε τέτοια παιχνίδια δεν είναι αρκετή για να του δώσει νίκες και σίγουρα θα πρέπει να βρει μεγαλύτερη διάρκεια στη συνέχεια, αλλά και ενίσχυση με παίκτες, αν θέλει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-31, 56-41, 76-63.
ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Τολιόπουλος 17 (1/2 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 6/7 βολές), Μπλούμπεργκς 13 (3/4 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Χάρελ 5 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μπάνκστον 2, Γκάλινατ 15 (3/5 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 6/8 βολές, 5 ριμπάουντ), Σλαφτσάκης 4, Σταρκ 6 (1), Σανόγκο 9 (1), Μποχωρίδης 5 (1), Καζαμίας, Περσίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Χριστόπουλος): Μπιμπς 9 (0/6 τρίποντα), Γκιουζέλης (0/6 σουτ), Βον 16 (4/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 2/3 βολές), Σαλούστρος 2, Μπράουν 20 (9/10 δίποντα, 2/5 βολές, 7 ριμπάουντ), Μπλέιλοκ 2 (1/5 σουτ), Βησσαρίου, Όσμπορν 10 (1/4 δίποντα, 8/10 βολές, 8 ριμπάουντ), Καφέζας, Πέρκινς 4 (2/10 σουτ).