Η Αχαγιά ΄82 «έπεσε» στην παράταση, ήττα από Ιόνιο (86-89)

Η Αχαγιά ΄82 δεν κατάφερε να φτάσει στο ροζ φ.α. στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ιόνιο, γνωρίζοντας την ήττα στην παράταση της αναμέτρησης.

Η Αχαγιά ΄82 «έπεσε» στην παράταση, ήττα από Ιόνιο (86-89) Η Αχαγιά ΄82 δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ιόνιο

Την ήττα από τον Ιόνιο στην παράταση (86-89 το σκορ μετά το έξτρα 5λεπτο, κ.α. 74-74) γνώρισε η Αχαγιά ΄82 στην πρεμιέρα του Μιχάλη Δελάρτα στην τεχνική ηγεσία της ομάδας από τη Δυτική Αχαΐα. Η αναμέτρηση ήταν στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της National League 2, με τους γηπεδούχους, που έπαιξαν χωρίς τον τραυματία Ανδρέα Οικονομόπουλο, να απομακρύνονται κι άλλο από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και τον πρωτοπόρο Προμηθέα 2014.

«Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες που έδωσαν το 101% για να καλύψουν και την απώλεια του Οικονομόπουλου», δήλωσε ο Μιχάλης Δελάρτας αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης και πρόσθεσε: «Συγχαρητήρια και στον κόσμο που έδωσε βροντερό παρών στο γήπεδο. Δυστυχώς σήμερα όλα συνωμότησαν στο τέλος, έτσι ώστε να πάει το παιχνίδι στην παράταση. Το κεφάλι μας ψηλά γιατί μας περιμένει πολύ δύσκολο παιχνίδι στην Παραμυθιά».

Η Αχαγιά ΄82 «έπεσε» στην παράταση, ήττα από Ιόνιο (86-89) Η Αχαγιά ΄82 «έπεσε» στην παράταση, ήττα από Ιόνιο (86-89) Η Αχαγιά ΄82 «έπεσε» στην παράταση, ήττα από Ιόνιο (86-89)

Διαιτητές: Σιδερής-Μπον-Γερός. Τα 10λεπτα: 21-19, 35-35 (ημ.), 54-54, 74-74 (κ.α.), 86-89 (παρ.).

ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Δελάρτας): Τσακίρης 9, Χονδρόπουλος 16 (3), Ντόκιτς 21, Τόκας 2, Ιατρόπουλος 3, Κανελλάκης 2, Ιωάννου 2, Ταρναρής 15 (1), Κουκουζέλης, Δ. Λυμπέρης 16 (3), Καμάτσος.

ΙΟΝΙΟΣ (Κοντογιάννης): Ι. Βαζούκης 5 (1), Ουίλσον 26, Τσιτσές 2, Σπίνουλας 3 (1), Κολότσιος 2, Στεμπάρης 10, Δεϊμέζης 12, Φ. Βαζούκης 25 (2), Κιουρτζίδης, Κατσαρός 4 (1).