Η Αχαγιά ΄82 ηττήθηκε από τον Ηλυσιακό – Το μήνυμα Λιόνα

Η Αχαγιά ΄82 του Θανάση Λιόνα επιστρέφει από την Αθήνα με ήττα στις λεπτομέρειες από τον Ηλυσιακό, παρά τη μαχητική της προσπάθεια.

Η Αχαγιά ΄82 ηττήθηκε από τον Ηλυσιακό - Το μήνυμα Λιόνα Η Αχαγιά ΄82 δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ηλυσιακό

Την ήττα με σκορ 70-68 από τον Ηλυσιακό εκτός έδρας γνώρισε σήμερα η Αχαγιά ΄82 για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής μπάσκετ. Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Καραμπιτσάκος-Ξυλάς.

«Δυστυχώς φτάσαμε στην πηγή και δεν ήπιαμε νερό», δήλωσε ο προπονητής της Αχαγιάς ’82 Θανάσης Λιόνας και πρόσθεσε: «H διακοπή στο 37΄, μετά από… ντου στους φιλάθλους της ομάδας μας, με το σκορ στο 62-57 υπέρ μας έπαιξε καθοριστικό ρόλο. Μετά το τρίποντο του Γραμματίκα από τα 8 μέτρα στην εκπνοή των 24″ είχαμε και την ευκαιρία να πάμε το παιχνίδι στην παράταση με τρεις κερδισμένες βολές του Φραντζή (σ. έβαλε τη μια). Θετικό στοιχείο ότι κρατήθηκε η υπέρ μας διαφορά στα μεταξύ μας παιχνίδια, ενδεχομένως να παίξει ρόλο στο τέλος. Δεν έχω παράπονο από τα παιδιά, έδωσαν μεγάλη μάχη. Είμαστε ζωντανοί και στα τρία τελευταία παιχνίδια, τα δυο στην έδρα μας, θα γίνουν πολλά. Έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα και πιστεύω ότι στο τέλος θα τα καταφέρουμε. Ολοι μαζί μέχρι τέλος».