Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) – Φωτογραφίες/δηλώσεις

Η Αχαγιά ΄82 απέδρασε με μεγάλο διπλό από την Αγυιά, με την Παναχαϊκή να μπλοκάρει στο τελευταίο 5λεπτο, χάρη στην άμυνα ζώνης των φιλοξενούμενων.

Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 νίκησε την Παναχαϊκή στην έδρα της

Η Αχαγιά ΄82 αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι με την Παναχαϊκή στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο της ΠΓΕ, καθώς επικράτησε με σκορ 74-67 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της National League 2. Το «κλειδί» της νίκης των πρωτοπόρων του Ομίλου ήταν η πολύ καλή άμυνα που έπαιξαν στην τελευταία περίοδο, η οποία εγκλώβισε τα ατού των γηπεδούχων. Διαιτητές: Ιωάν. Πετράκης-Β. Αναστασόπουλος-Πολάτογλου. Τα 10λεπτα: Τα 10λεπτα: 13-9, 29-28 (ημ.), 49-48, 67-74.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γκοργκόλης): Γκόβας 16 (2), Μοσχοβάκης 6 (2), Γιαννικόπουλος 15 (3), Καλογιάννης, Νικολάου 21 (4), Μανωλάκης, Σπ. Χρυσανθόπουλος, Βανδώρος, Κούτρας 2, Σάλαϊ 7.

ΑΧΑΓΙΑ΄82 (Ελευθεριάδης): Οικονομόπουλος 28 (1), Χονδρόπουλος 15 (2), Ντόκιτς 19 (1), Λυμπέρης 6 (2), Τσακίρης 2, Ιωάννου, Ταρναρής 2, Ιατρόπουλος, Κανελλάκης 2.

Ο προπονητής της Παναχαϊκής Σπύρος Γκοργκόλης δεν θέλησε να κάνει δηλώσεις αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης, όντας πολύ προβληματισμένος.

Περισσότερα σε λίγο…

Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις Η Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσειςΗ Αχαγιά ΄82 μεγάλο διπλό στην Παναχαϊκή (67-74) - Φωτογραφίες/δηλώσεις