Η Αχαγιά ΄82 νίκησε τον Ιωάννινα ΣΚ με… 30άρα του Ντόκιτς – Φωτογραφίες

Η Αχαγιά ΄82 μπορεί να ίδρωσε στο παιχνίδι με τον Ιωάννινα ΣΚ, όμως στο τέλος πήρε την πολύτιμη νίκη που τη διατηρεί στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Η Αχαγιά ΄82 νίκησε τον Ιωάννινα ΣΚ με... 30άρα του Ντόκιτς - Φωτογραφίες Η Αχαγιά ΄82 ίδρωσε, αλλά κέρδισε

Με τον Ντόκιτς μεγάλο πρωταγωνιστή (πέτυχε 30 πόντους!), η Αχαγιά ΄82 επικράτησε επί του Ιωάννινα ΣΚ με σκορ 78-70 και παραμένει σε τροχιά κορυφής στη National League 2. Οι γηπεδούχοι ήταν συνεχώς μπροστά και μάλιστα και με +20 στη γ΄ περίοδο, με τους φιλοξενούμενους να κυνηγούν και να μειώνουν το σκορ στην τελευταία περίοδο (15-29 το επί μέρους σκορ), όμως μέχρι εκεί.

Η Αχαγιά ΄82 νίκησε τον Ιωάννινα ΣΚ με... 30άρα του Ντόκιτς - Φωτογραφίες Η Αχαγιά ΄82 νίκησε τον Ιωάννινα ΣΚ με... 30άρα του Ντόκιτς - Φωτογραφίες

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης-Στραγαλινός. Τα 10λεπτα: 15-14, 37-28 (ημ.), 63-41, 78-70.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Γιάννης Ελευθεριάδης): Αλαβέρας, Τσακίρης 16, Χονδρόπουλος 12, Ντόκιτς 30, Τόκας, Ιατρόπουλος 2, Ιωάννου, Κανελλάκης, Ταρνάρης 5, Κουκουζέλης 5, Λυμπέρης, Οικονομόπουλος 8.

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Ι. Παπαδόπουλος): Ζώτος 13, Κουλουμπής, Βελώνης 2, Πολύζος, Ραντιβόγεβιτς 4, Μάντζιος 20, Χίντζιος 2, Γκουντουβάς 9, Δάσκαλος 1, Μπαρτζώκας 9, Πετσίτης, Τσιγγενόπουλος 10.